Liczba zgonów w Polsce w ostatnim czasie nie rośnie na szczęście zbyt szybko. Inaczej jednak wygląda sytuacja w wielu innych rejonach świata.

Liczba zgonów rośnie. Już ponad 5 milionów

Informacje na temat rosnącej liczby zgonów z powodu zakażenia koronawirusem przekazała agencja Reuters. Jak podkreślono, wzrost liczby zakażeń w ostatnim czasie związany jest z wariantem Delta, który atakuje przede wszystkim osoby niezaszczepione.

Rosnąca liczba zakażeń nową odmianą koronawirusa przekłada się też niestety w tych przypadkach na większą liczbę zgonów. Tymczasem jak informują dane Our World in Data, pierwszej dawki szczepionki nie otrzymała jeszcze ponad połowa mieszkańców świata.

Liczba zgonów wzrosła o 2,5 mln w niecały rok

Niestety liczba zgonów rośnie coraz szybciej. Analiza Reutera dowodzi, że pierwsze 2,5 mln ofiar zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 odnotowano po niespełna roku. Kolejne 2,5 mln ofiar przybyło z kolei w 236 dni.

W Polsce w ostatnim czasie nie mamy na szczęście do czynienia z dużym wzrostem liczby zgonów. Eksperci podkreślają jednak, że czwarta fala zakażeń w naszym kraju dopiero nabiera tempa. Do tej pory w Polsce z powodu COVID-19 zmarło łącznie 75 695 osób. Dane z niedzieli mówiły o kolejnych 6 ofiarach.

Za: PAP, Ministerstwo Zdrowia

Zobacz także:

Zobacz też:
Projekt „Stop Aborcji” trafił do Sejmu. Autorzy chcą surowych kar za usunięcie ciąży

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły