W ubiegły piątek, 28 maja, Europejska Agencja Leków pozytywnie zaopiniowała możliwość warunkowego pozwolenia na dopuszczenie do obrotu szczepionki Comirnaty u dzieci w wieku 12-15 lat. Wczoraj minister Michał Dworczyk poinformował, że w Polsce szczepienia dla dzieci rozpoczną się 7 czerwca.

Szczepienia w szkołach możliwe po wakacjach

Szczepienia nastolatków w tym wieku będą więc możliwe od najbliższego poniedziałku i będą wykonywane w punktach szczepień populacyjnych. W placówkach edukacyjnych być może będzie to możliwe po wakacjach, w zależności o zainteresowania i potrzeb.

Jak podkreślał szef Kancelarii Premiera, dopuszczenie tej grupy wiekowej do szczepień oznacza włączenie do programu 2,58 mln uczniów z 24 tys. placówek.

Będzie też akcja edukacyjna

Minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek poinformował z kolei, że razem ze startem szczepień rozpocznie się akcja edukacyjna na temat szczepień. Będzie ona skierowana zarówno do uczniów, jak i rodziców.

Od września w szkołach dzieci mają otrzymywać kwestionariusze na temat zgody na szczepienie dziecka. Przeprowadzanie szczepień w szkole ma być możliwe w pierwszych tygodniach nauki po wakacjach.

Do tej pory cała procedura na temat szczepień u dzieci w tym wieku będzie wyglądać identycznie jak w przypadku dorosłych i starszych nastolatków do tej pory. Wymagane będzie oczywiście wyrażenie zgody na szczepienie przez rodzica lub opiekuna dziecka.

Za: MP.pl

Zobacz także:

Zobacz też:
Darmowe leki dla młodych mam? Senatorzy są za

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły