Minister Zdrowia przesłał placówkom medycznym specjalne pismo. Prosi w nim, aby lekarze porozmawiali telefonicznie ze swoimi pacjentami, którzy do tej pory nie zarejestrowali się na szczepienie.

Minister pisze do lekarzy ws. szczepień

Już od kilku dni bazy danych są przeszukiwane pod kątem osób, które nie zarejestrowały się na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Teraz swoją prośbę do lekarzy skierował Adam Niedzielski. Szef resortu liczy na to, że uda im się dotrzeć do swoich pacjentów.

W liście przesłanym placówkom minister zdrowia pisze:

„Bardzo proszę o przeprowadzenie z pacjentami niezaszczepionymi oraz niezapisanymi na szczepienie rozmów uświadamiających korzyści płynące z uzyskania odporności przed wirusem COVID-19”.

Skąd wziąć listę pacjentów? Lekarzy poinformowano, że mogą w tym celu skorzystać z aplikacji gabinet.gov.pl, gdzie taką listę można wygenerować. Znajdują się tam również informacje na temat zapisów na szczepienia w konkretnych grupach wiekowych.

Do kogo może zadzwonić lekarz?

Według informacji przekazanych przez Wirtualną Polskę, lekarze będą dzwonić do pacjentów powyżej 60. roku życia. Dzięki rozmowie z nimi będą mogli uzyskać informację na temat powodów takiego stanu rzeczy.

Minister Niedzielski zaapelował również, aby pomóc osobom, których termin szczepienia jest odległy.

Poziom zaszczepienia wśród osób powyżej 60. roku życia wciąż nie jest zadowalający. Mówił o tym wczoraj prof. Andrzej Horban. Wskazywał także, że jeśli nie uda się osiągnąć pewnego poziomu wyszczepienia społeczeństwa, być może konieczne będzie wprowadzenie obowiązku szczepień. W tej chwili – dodawał Horban – należy stawiać jednak na przekonywanie Polaków do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi.

Zobacz też:
Szczepionka na polio skuteczna w walce z koronawirusem? Tak twierdzą rosyjscy naukowcy

za: wp.pl,PR3

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły