Rząd podjął decyzję w kwestii szczepienia nastolatków. Jak poinformował minister zdrowia w trakcie spotkania z dziennikarzami w Rzeszowie, jeszcze dziś zostanie podpisane rozporządzenie w tej kwestii.

Kto będzie się mógł zaszczepić?

Minister Adam Niedzielski poinformował, że ze szczepień będą mogły skorzystać także osoby w wieku 16 i 17 lat. Przekazał też, że obecnie wszystkie części rządu wypowiadają się na temat kształtu rozporządzenia, ponieważ mamy do czynienia z rozporządzeniem całej Rady Ministrów.

Formularz dla chętnych ma zostać udostępniony już w niedzielę. Zostanie uzupełniony o dodatkowy element, ponieważ konieczne będzie wyrażenie zgody przez rodziców nastolatków, którzy chcą się zaszczepić.

Minister zaproponował, aby zainteresowani rodzice już w niedzielę weszli na stronę resortu i pobrali stosowny formularz. Dzięki temu, już w poniedziałek osoby w wieku 16 i 17 lat będą mogły przejść proces rejestracji.

Zapytany przez dziennikarzy o konieczność obecności rodziców w trakcie samego szczepienia minister odparł, że nie ma takiego wymogu.

Liczba zaszczepionych rośnie

Dzisiaj rządowy profil #SzczepimySię poinformował na Twitterze, że w Polsce przekroczona już została liczba 15 milionów wykonanych szczepień. Według najnowszych danych, wykonano ich dokładnie 15 144 771. W pełni zaszczepionych jest już 4 241 956 osób. W tej grupie znajdują się zarówno osoby zaszczepione dwiema dawkami, jak i te, które skorzystały z preparatu Johnson & Johsnon.

za: PAP, Ministerstwo Zdrowia

Zobacz także:

Zobacz też:
Koronawirus raport Polska: wtorek, 21 września 2021

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły