W rozmowie na antenie „Telewizji Republika” polityk przyznał, że postulaty jakie podnosi protest medyków są zasadne. Dodał jednak, że nie jest możliwe ich udźwignięcie przez budżet.

Protest medyków. Kraska: Postulaty trzeba ograniczyć

Wiceminister Waldemar Kraska podkreślił w rozmowie z „Telewizją Republika”, że słuszne postulaty medyków należy z tego powodu ograniczyć do pewnych realiów. Chodzi o to, aby możliwe było zabezpieczenie odpowiednich funduszy w budżecie.

Jednocześnie polityk przypomniał o zapisach ustawy, wedle których w 2027 roku na ochronę zdrowia przeznaczonych zostanie 7 proc. PKB, co oznacza wzrost wydatków o około 85 miliardów złotych.

Dlatego tak bardzo nam zależało, żebyśmy jak najszybciej usiedli do stołu, usiedli do rozmów, aby skorygować te żądania, żeby określić warunki brzegowe

– zaznaczył Kraska

Protest medyków. Wiceminister: Rozmawiajmy nie tylko na ulicy

Waldemar Kraska wskazał również, że postulaty są ważnym sygnałem dla polityków. Twierdzi, że zależy im na tym, aby rozmowy przebiegały nie tylko na ulicy, w „białym miasteczku”, ale i przy stole, w gabinecie ministra zdrowia.

Polityk zapewnił też, że część wspomnianych pieniędzy, o których mowa w ustawie, zostanie przeznaczona na wynagrodzenie dla pracowników służby zdrowia. Nie może to być jednak całość, ponieważ w zmianach chodzi też o poprawę funkcjonowania służby zdrowia i beneficjentami muszą być również pacjenci.

Za: Telewizja Republika

Zdjęcie: Zrzut ekranu, Youtube – Telewizja Republika

Zobacz także:

Zobacz też:
Po niemal 20 latach jest nowy lek na chorobę Alzheimera

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły