Szef polskiego rządu liczy na to, że strajk ratowników medycznych niedługo się zakończy. W rozmowie na antenie RMF FM podkreślił, że wierzy w to, że w ciągu najbliższych tygodni uda się wypracować porozumienie.

Strajk ratowników medycznych. Premier: Bardzo się tym niepokoję

Morawiecki przyznał, że bardzo niepokoi go strajk ratowników medycznych. Dodał, że zobowiązał już ministra do rozmów, negocjacji oraz dialogu.

„Te rozmowy się toczą. Brałem udział w jednej rundzie tych rozmów parę miesięcy temu i jestem umiarkowanym optymistą”

– mówił Morawiecki.

Zapowiedział podnoszenie uposażeń w służbie zdrowia nie tylko wśród ratowników medycznych, ale i pielęgniarek, lekarzy czy salowych.

Strajk ratowników medycznych. Morawiecki rozmawiał z „Solidarnością”.

Szef polskiego rządu przekazał również, że w kwestii strajków prowadził rozmowy także ze związkiem zawodowym „Solidarność”. W trakcie rozmów przekazywał propozycje rządu. Zapowiedział, że budżet na podwyżki na najbliższych kilkanaście miesięcy jest bardzo duży.

Morawiecki zapowiedział 6-procentowy fundusz nagród dla całej budżetówki jeszcze w tym roku. W kolejnym mamy się spodziewać dodatkowych 3 proc. nagród i 4,4 proc. na podwyżki dla budżetówki.

Polityk dodał, że rząd liczy się z każdym protestem, ale państwo musi funkcjonować.

Za: PAP, RMF FM

Zobacz także:

Zobacz też:
Połowa ozdrowieńców po wyjściu ze szpitala cierpi na zaburzenia poznawcze i behawioralne

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły