Ratownicy medyczni z Gorzowa Wielkopolskiego, Sulechowa i Świebodzina dołączają do ogólnopolskiego protestu. Chcą między innymi wyższych płac.

Protest ratowników medycznych w Lubuskiem

W tej chwili tylko w Świebodzinie na zwolnieniach lekarskich przebywa aż 12 ratowników medycznych. W Gorzowie Wielkopolskim jest jeszcze gorzej. Wypowiedzenia złożyło tu aż 41 osób, a ich umowy wygasną z dniem 30 września.

Protest ratowników medycznych przybiera na sile, o czym świadczy też sytuacja z jaką mamy do czynienia w Sulechowie. W tamtejszym szpitalu wypowiedzenia złożyli wszyscy pracujący w nim ratownicy. Dyrektor Biura Wojewody Lubuskiego zapewnia, że sytuacja jest monitorowana przez służby wojewody, trwają też rozmowy ze stronami sporu.

Do tej pory doszło ju do spotkania dyrektora wojewódzkiej stacji pogotowia w Gorzowie Wielkopolskim z 11 członkami konsorcjum dysponentów karetek w Lubuskiem. O sytuacji rozmawiał również z wiceszefem resortu zdrowia Waldemarem Kraską.

Protest ratowników medycznych. Będą rozmowy

Wspomniany już dyrektor Biura Wojewody Karol Zieliński dodał, że do spotkania z przedstawicielami ratowników ma dojść na początku września. Dodał, że jest obecnie zapewniona ciągłość działania systemu ratownictwa medycznego.

Wojewoda lubuski Władysław Dajczak stwierdził, że rozmowy wiceministra z przedstawicielami ratowników medycznych trwają od pewnego czasu, a dialog jest rzeczowy i zmierza do ponownego przeliczenia dobowej stawki za gotowość karetki. Dajczak dodał, że jest przekonany, że uda się tu dojść do porozumienia.

Za: PAP

Zobacz także:

Zobacz też:
Koronawirus 30 września 2021. Raport Polska, czwartek, szczegółowe dane

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły