29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się 31 stycznia 2021 r. Fundacja zebrała w sumie 210 813 830,10 zł co jest rekordowym wynikiem w historii.

WOŚP wydało do tej pory prawie 70 mln zł

Z zebranej puli, WOŚP wydało do tej pory 68,8 mln zł. W kwocie tej zakupiono łącznie 40 respiratorów i 365 urządzeń dla laryngologii dziecięcej i chirurgii głowy i szyi. Sprzęt trafi łącznie do 79 miast w całej Polsce. Beneficjentami zostaną również inne placówki z regionu radomskiego.

Kliniczny Oddział Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu dostanie mikroskop operacyjny podstawowy. Na Oddział Otolaryngologiczny Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Kozienicach trafią dwie lampy czołowe laryngologiczne, koblator – urządzenie wykorzystywane m.in. przy usuwaniu migdałów i mikroskop operacyjny podstawowy.

WOŚP planuje już kolejny finał

30. Finał Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 30 stycznia 2022 roku. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Źródło: Radom.wyborcza.pl

Zobacz także:

Zobacz też:
Wariant Delta. "Czwarta fala jest nieunikniona"