Spodziewana w Polsce czwarta fala zakażeń jest jednym z tematów, o którym w ostatnim czasie słyszymy najczęściej. O ile do tej pory najczęściej mówiło się o końcu wakacji, kiedy możemy się spodziewać większej liczby infekcji, prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska przekonuje, że nastąpi to szybciej.

Czwarta fala nadejdzie wcześniej

W rozmowie z Radiem ZET naukowiec z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej stwierdziła, że już teraz czwarta fala nie tyle puka do naszych drzwi, co zostały już one uchylone. Stwierdziła też, że:

Czwarta fala epidemii koronawirusa rozpocznie się w Polsce już w połowie sierpnia.

Profesor Szuster-Ciesielska wskazała, że obecna sytuacja epidemiczna w Europie jeśli chodzi o wariant Delta pokazuje, że lawinowy przyrost zakażeń w Polsce to tylko kwestia czasu.

Ekspert jest przekonana, że na czwartą falę nie przyjdzie nam czekać do września czy października, ale zmierzymy się z nią już w sierpniu.

Rozmówczyni Radia ZET zaapelowała również do osób, które przeszły już zakażenie, aby nie ryzykowały i także zaszczepiły się przeciwko SARS-CoV-2.

Czwarta fala przed nami. Jak wygląda sytuacja epidemiczna w Polsce?

Obecnie sytuacja epidemiczna w Polsce wydaje się być w dalszym ciągu ustabilizowana. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 96 nowych zakażeń. Najwięcej infekcji dotyczy województw: dolnośląskiego (12), śląskiego (11) oraz łódzkiego (10) i wielkopolskiego (również 10).

Zmarło też 13 osób, które był zakażone koronawirusem. Jak podsumowuje ministerstwo:

Liczba zakażonych koronawirusem 2 880 959/75 173 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Za: Radio ZET, Ministerstwo Zdrowia

Zobacz także:

Zobacz też:
Bezpłatne szczepienie przeciw grypie od 23 listopada dla wszystkich pełnoletnich osób

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły