Według nieoficjalnych doniesień, rząd ma planować kolejny program w celu zachęcenia Polaków do przyjmowania szczepień przeciwko koronawirusowi. Tym razem miałby on zostać skierowany do osób w wieku od 18 do 25 lat.

Rząd ma się wzorować na Grecji

Nieoficjalne doniesienia na temat nowego pomysłu rządzących przekazał „Fakt”. Jak czytamy, osoby we wskazanym powyżej wieku miałyby otrzymać po 500 złotych. Celem jest zwiększenie liczby zaszczepionych w najmłodszej grupie wiekowej.

Jak informuje gazeta, polski rząd wzoruje się tu na programie obecnym w Grecji. Od połowy lipca obywatele tego kraju w wieku od 18 do 26 lat otrzymują 150 euro od rządu za podjęcie tak ważnej decyzji.

Szczepienia w Polsce

Według najnowszych informacji przekazywanych przez rząd, w Polsce wykonano już ponad 31 milionów szczepień. W pełni zaszczepionych jest 14 727 053 osoby. Chodzi tu zarówno o Polaków, którzy przyjęli szczepionkę Joshnson&Johnson, jak i tych którzy otrzymali dwie dawki szczepionki pozostałych producentów.

Jeśli chodzi o liczbę szczepień pierwszą dawką, na dzień dzisiejszy jest to 17 315 918 szczepień.

Wciąż poniżej 100 zakażeń jednego dnia

Wiemy już też, jak wyglądają dane na temat sytuacji epidemicznej w Polsce na dzień 9 lipca. Potwierdzono kolejnych 76 przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej pochodzi z województwa mazowieckiego (11 infekcji).

Resort podał też, że zmarło 17 osób, które były zakażone koronawirusem, w tym 3 które nie cierpiały na żadne inne choroby.

Zobacz też:
Szpital Bielański zostanie poddany kontroli. Sprawdzą rejestr aborcji i liczbę ciąż obumarłych

W raporcie podsumowano również:

Liczba zakażonych koronawirusem: 2 880 670/ 75 152 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Za: „Fakt”, Ministerstwo Zdrowia

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły