Coraz trudniejsza sytuacja epidemiczna w Rosji. Według informacji przekazanych przez mera Moskwy Siergieja Sobianina, liczba hospitalizacji z powodu ciężkiego przebiegu COVID-19 wzrosła o 70 procent w ciągu ostatnich dni.

Sytuacja epidemiczna jest bardzo poważna

Sytuacja wygląda naprawdę poważnie. Ostatnio tak wysoki poziom zakażeń odnotowano w grudniu 2020 roku. Liczba zakażeń jest wyższa niż w szczytowych momentach kwietnia i maja tego roku. Sobianin powiedział wprost o „lawinowym” wzroście odnotowywanych zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

W związku z tak dużym wzrostem diagnozowanych przypadków koronawirusa, mer zaapelował do mieszkańców Moskwy aby do minimum ograniczyli kontakty w czasie weekendów. Przypomniał też o korzyściach płynących z korzystania ze szczepionek przeciwko koronawirusowi.

Tysiące nowych zakażeń w Moskwie

Jak informuje w swojej depeszy prasowej Polska Agencja Prasowa, 10 czerwca w Moskwie potwierdzono aż 5245 nowych zakażeń koronawirusem. W kolejnych dniach liczba ta wzrosła do 6-7 tys. nowych przypadków każdej doby. 19 czerwca zarządzono nawet wolne od pracy i zalecono, aby kierować pracowników na praće zdalną.

W Moskwie mamy obecnie do czynienia też z wieloma innymi ograniczeniami. Zamknięte pozostają bary szybkiej obsługi w centrach handlowych. Restauracje i kawiarnie są otwarte, ale tylko do godziny 23. Aby zwiększyć popularność szczepień, zorganizowano loterię. Zaszczepione osoby w Moskwie mają do wygrania pięć samochodów. W obwodzie moskiewskim można wygrać mieszkanie.

Za: PAP

Zobacz także:

Zobacz też:
Nauka to potwierdza: głośna muzyka pomaga w walce z poczuciem samotności

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły