Poznaliśmy już najnowsze decyzje dotyczące obostrzeń na okres wakacji. Nie doczekaliśmy się jednak zniesienia obowiązku noszenia maseczek w przestrzeniach zamkniętych. Minister zdrowia przekonuje jednak, że w porównaniu z resztą Europy sytuacja w Polsce jest znacznie lepsza.

Maseczki zostaną

W trakcie rozmowy na antenie radia RMF FM szef resortu zdrowia wskazał, że noszenie maseczek jest pewną niedogodnością. Dodał jednak, że w Portugalii czy Hiszpanii duży rygor istnieje również na zewnątrz.

Minister został zapytany o to, kiedy będziemy mogli pójść do kina lub kościoła bez maseczki. Obecnie na terenie całego kraju obowiązuje nakaz noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Nie wolno stosować szalików czy przyłbic.

Niedzielski odpowiedział, że rekomenduje pozostanie przy takim poziomie obostrzeń także przez całe wakacje.

Gdzie z maseczkami?

To oznacza, że w trakcie wakacji będziemy musieli zakładać maseczki w trakcie podróży pociągiem, tramwajem czy autobusem. Musimy ją też mieć zawsze przy sobie, bo konieczna będzie aby wejść do sklepu, banku, lekarza, kina, kościoła czy urzędu lub salonu masażu.

Maseczki możemy zdejmować wychodząc na świeże powietrze, poza pomieszczenia zamknięte. Co istotne, nie będzie trzeba ich zakładać na plaży.

Za: RMF FM, PAP

Zobacz także:

Zobacz też:
Podskórny chip może uchronić przed kolejnym udarem

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły