Niezaszczepieni trafią do szpitali coraz częściej. W rozmowie z Polską Agencją Prasową wicedyrektor warmińsko-mazurskiego sanepidu Agnieszka Wabik przekazała, że na 20 zakażonych koronawirusem 14 stanowią osoby, które w ogóle nie zostały zaszczepione. Co więcej, na Warmii i Mazurach cztery osoby są podłączone pod respirator. Żadna z nich nie przyjęła szczepionki.

Niezaszczepieni stanowią większość osób w szpitalach

W ciągu kilku tygodni dobowa liczba zakażeń ma przekroczyć tysiąc – twierdzi minister zdrowia Adam Niedzielski. Wraz z końcem sezonu urlopowego i powrotem dzieci do szkół oraz dorosłych do pracy, wzmaga się transmisja koronawirusa SARS-CoV-2. Mimo, że wariant Delta zakaża zdecydowanie łatwiej, część Polaków kategorycznie odmawia szczepienia. Zaskoczenia tym faktem nie kryje cytowany już prof. Czuczwar, który rozmawiał na ten temat z „Wirtualną Polską”.

Lekarz poinformował, że pacjentami jego oddziału są głównie osoby, które świadomie zrezygnowały ze szczepienia i nie chciały odwiedzić lekarza.

Trafiają tu ze zniszczonymi płucami, w stanie, gdy medycyna niewiele może już im zaoferować

– powiedział w rozmowie z WP profesor.

Dodał, że jego oddział zajmujący się chorymi w najcięższym stanie zaczyna się zapełniać. Stwierdził, że „tragedią” jest fakt, że większość osób z tego regionu rezygnuje z przyjęcia szczepionki.

Niezaszczepieni nie dają się przekonać

Profesor podkreślił, że jesteśmy w momencie, w którym większość niezaszczepionych nie da się już przekonać do zmiany zdania. On sam na swoim oddziale nie spotkał osoby, która by „zmądrzała”. Co więcej, po śmierci jednego z pacjentów rodzina żądała wykreślenia z karty zgonu informacji o COVID-19. Ich zdaniem pandemia jest spiskiem.

Zobacz też:
Powrót do szkoły możliwy już we wrześniu

Podobne informacje na temat niezaszczepionych docierają do nas z Warmii i Mazur. Wicedyrektor warmińsko-mazurskiego sanepidu Agnieszka Wabik przekazała PAP, że 14 na 20 kolejnych zakażeń pojawiło się właśnie u osób, które nie przyjęły szczepionki. Wszystkie z czterech osób znajdujących się pod respiratorami to właśnie niezaszczepieni.

Za: Wp.pl, Fakt.pl, PAP

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły