W rozmowie na antenie radiowej „Jedynki” szef KPRM Michał Dworczyk podkreślił, że obecnie nie ma planów co do szerokich obostrzeń. Dodał, że już teraz prognozy potwierdzają wzrost czwartej fali pandemii.

Michał Dworczyk: Lockdownu nie będzie

Szef Kancelarii Premiera zapewnił, że obecnie nie ma planów rządu co do wprowadzania lockdownu. Zastrzegł też jednocześnie, że pandemia nauczyła nas w tej kwestii pokory oraz zasady „nigdy nie mów nigdy”.

Michał Dworczyk przypomniał, że w ostatnich dniach mamy do czynienia ze wzrostem liczby zachorowań na COVID-19. Nie ma jednak obecnie wielkiej presji na szpitale. Sytuacja nie pogarsza się dramatycznie.

Michał Dworczyk: Jesteśmy gotowi na czwartą falę

Szef KPRM przyznał, że rząd nie planuje lockdownu. Zapewnił też, że rządzący tym razem poczynili wszelkie starania, aby minimalizować straty związane z kolejnym wzrostem zakażeń. W rozmowie na antenie radiowej „Jedynki” ocenił, że Polska jest przygotowana do czwartej fali.

W ostatnich dniach widać wzrost liczby zakażeń. Wczoraj informowaliśmy, że w Polsce potwierdzono 722 kolejne przypadki zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Zmarło też 10 zakażonych, w tym 6 pacjentów ze schorzeniami współistniejącymi. Dla pacjentów przygotowano 6099 łóżek i 596 respiratorów. W tej chwili zajętych jest 881 łóżek i 95 respiratorów.

Za: PR1

Zobacz także:

Zobacz też:
Nieprawdopodobnie duża fala nowotworów w Polsce

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły