„Nie powinno być już powrotu do strategii lockdownów” – przekonuje prof. Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej. W rozmowie z Polską Agencją Prasową stwierdziła jednak, że pewne niedogodności mogą z nami zostać już na zawsze.

Czwarta fala zbliża się do Polski, ale z koronawirusem musimy żyć

Do Polski, zdaniem wielu ekspertów, wielkimi krokami zbliża się kolejna fala zakażeń koronawirusem. Prof. Marczyńska w rozmowie z PAP oceniła jednak, że nie powinno być więcej lockdownów, a z koronawirusem i COVID-19 „trzeba próbować normalnie żyć”.

Specjalistka chorób zakaźnych wieku dziecięcego stwierdziła, że mimo to pewne obostrzenia mogą z nami pozostać już na zawsze. Jako przykład wskazała noszenie maseczek w zamkniętych przestrzeniach, w szczególności w sezonie jesienno-zimowym. Jej zdaniem, stanie się to po prostu normą.

Nie blokować gospodarki

W związku z postępującym programem szczepień, nie powinno być już jej zdaniem rozmów na temat blokowania całej gospodarki. Oznaczałoby to jego podważaniem – twierdzi ekspert

Jeżeli ktoś, szczepiąc się, wiedział, że będzie mógł normalnie żyć, że będzie wolny od obostrzeń, to tak powinno pozostać

– podkreśliła prof. Marczyńska.

Takie osoby, które zostały zaszczepione lub mają przeciwciała w wyniku przechorowania Covid-19, nie powinny mieć blokowanej możliwości korzystania ze wszystkich usług – stwierdziła ekspert.

Oceniła, że blokowanie branż każdej jesieni czy zimy byłoby katastrofą dla gospodarki.

Za: PAP

Zobacz także:

Zobacz też:
Olsztyn. Szpital wojewódzki tymczasowo zamyka poradnię ortopedyczną

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły