Osoby, które chcą się zaszczepić przeciwko koronawirusowi, otrzymały kolejne narzędzie. Na stronach rządowych pojawiła się specjalna mapa, dzięki której możesz sprawdzić, gdzie w okolicy są wolne terminy na szczepienia.

Liczbę wolnych miejsc sprawdzisz na mapie

Informację o uruchomieniu takiej mapy przekazał na Twitterze profil SzczepimySię, który prowadzony jest przez Centrum Informacyjne Rządu.

Sprawdź liczbę wolnych terminów w okolicy!

– czytamy we wspomnianym wpisie.

Dalej poinformowano:

Wprowadziliśmy nowe udogodnienie do raportu, które pomoże w znalezieniu terminu szczepienia.

Jak czytamy dalej, od dziś możliwe jest sprawdzenie w poszczególnych powiatach wolnych terminów na następne 7 oraz 30 dni.

Informacje na temat wolnych terminów można uzyskać poprzez kliknięcie tego linku. Przejdziemy wówczas na stronię „Raport szczepień przeciwko COVID-19”.

Po prawej stronie znajduje się mapa powiatów. Zamieszczono na niej informacje o liczbie wolnych miejsc w perspektywie 7 oraz 30 dni.

Jak zapisać się na szczepienie?

W celu rejestracji, najlepiej zadzwonić na bezpłatną infolinię pod numerem 989. Można również wysłać SMS o treści „SzczepimySie”, na numer 880 333 333. Inną opcją jest e-rejestracja, której dokonać można na stronie pacjent.gov.pl. Konieczne będzie zalogowanie się Profilem Zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną. Opcjonalnie można też zadzwonić do konkretnego punktu szczepień.

W Polsce w tej chwili zarejestrować może się każdy, kto ukończył 18 lat. Rząd zmienił też zasady dotyczące koniecznej przerwy między pierwszą a drugą dawką preparatu. Osoby, które zaszczepią się pierwszą dawką po 17 maja będą musiały odczekać równe 5 tygodni przed przyjęciem drugiej.

Zobacz też:
W Polsce potwierdzane są zakażenia odmianami gamma i delta. Dominuje jednak wariant brytyjski

za: PAP,TVN24.pl

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły