Nie każde małżeństwo jest udane. Choć problemy zazwyczaj najlepiej załatwiać poprzez rozmowę albo wspólną wizytę u terapeuty, to czasem brak zaufania sprawia, że to wydaje się bez sensu. Jeśli widzisz wyraźne oznaki tego, że druga osoba nie jest ci wierna, skorzystanie z usług detektywa może być jedynym rozwiązaniem, które pomoże ci uratować majątek oraz sprawi, że sąd orzeknie na twoją korzyść. Dowiedz się, kiedy warto wybrać się do agencji detektywistycznej!

Kiedy będzie ci potrzebny detektyw?

Wynajęcie detektywa może zniszczyć twoją relację z drugą osobą, jeśli ta się o tym dowie. Z tego powodu na jego pomoc należy decydować się tylko w sytuacji, w której jesteś przekonany o winie drugiej osoby i podjąłeś świadomą decyzję o tym, że związek nie ma już sensu i chcesz ubiegać się o rozwód. 

Wtedy wynajęcie detektywa może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Dzięki niemu uzyskasz niezbite dowody na niewierność drugiej osoby (jeśli takowa faktycznie ma miejsce), co będzie dowodem w sądzie. Ponadto detektyw będzie mógł stanąć po twojej stronie jako świadek na rozprawie, co również jest bardzo cenną pomocą!

Detektyw od zdrad – cena tych usług

Cena detektywa od zdrad zależy od stopnia skomplikowania sprawy. Pamiętaj, że nie są t o tanie usługi. Możesz wykupić np. próbę wierności, podczas której twój partner zostanie przetestowany. Jej koszt zaczyna się od ok. 5–6 tys. złotych. 

Zobacz też:
Jakie są przyczyny swędzenia podniebienia, gardła i uszu?

Z kolei wykrywanie zdrady oscyluje zwykle w granicach ok. 4-10 tys. złotych. 

Sprawdzenie przeszłości partnera to około 2–3 tys. złotych. 

Istnieje też możliwość wykupienia monitoringu sprzętu, np. komputera. Cena takiej usługi za miesiąc to ok. 400 zł. 

Jak widzisz, te koszty potrafią być naprawdę wysokie. Nie decyduj się pochopnie na takie usługi, jeśli nie masz pewności, że usługa detektywa naprawdę może się przydać.

Detektyw – jakiej osobie warto zaufać?

W 2014 roku zmieniło się prawo dotyczące detektywów. W tym zawodzie przestała być wymagana licencja, co sprawiło, że rynek został zalany przez osoby, które nie są profesjonalistami. Jeśli chcesz mieć pewność, że osoba, którą wynajmiesz, jest godna zaufania, sprawdź, czy agencja korzysta z usług osób o odpowiednich kwalifikacjach. 

Ponadto warto zapoznać się z opiniami, które powiedzą ci wiele nie tylko na temat skuteczności detektywa, ale także jego kultury pracy. To ważne, aby taka osoba dobrze cię rozumiała i abyś ty sam był w stanie jej w pełni zaufać. 

Nie będziesz musiał się denerwować

Jeśli podejrzewasz, że partner cię zdradza, na pewno jesteś już bardzo nerwowy. Stres z kolei negatywnie wpływa zarówno na zdolność logicznego myślenia, jak i twoje zdrowie

Wynajęcie detektywa sprawi, że będziesz mógł odetchnąć. Nie tylko poczujesz, że masz wsparcie, ale również nie będziesz musiał obawiać się o to, że zostaniesz przyłapany. 

Zobacz też:
Syrop glukozowy – szkodliwy i zbędny słodzik czy praktyczny dodatek w żywności?

Choć śledzenie innych i zbieranie dowodów może wydawać się proste, w praktyce to bardzo trudne zadanie. Oprócz tego dowód musi spełniać konkretne wymagania, aby został uznany przez sąd. Profesjonalista wie, jak o to zadbać, a ponadto cieszy się renomą w sądach, co także może pozytywnie wpłynąć na wynik ewentualnej sprawy rozwodowej.

Detektyw nie tylko śledzi

Głównym zadaniem detektywa jest wykrycie zdrady, jeśli taka ma miejsce, a także dostarczenie klientowi dowodów, które przydadzą się w trakcie rozprawy sądowej. Jednak wsparcie innych osób może pomóc ci również w innych dziedzinach życia. Detektyw pomoże znaleźć ci np. terapeutę, jeśli będziesz go potrzebował. Ponadto warto pamiętać, że sprawy dotyczące złamania prawa (np. przemocy domowej) często są prowadzone przez agencje za darmo. Jeśli borykasz się z podobnym problemem, jak najszybciej zgłoś się do profesjonalisty!

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły