Artykuły ochronne stosowane przy nietrzymaniu moczu wersji dla kobiet i mężczyzn

Środki higieniczne stosowane przy nietrzymaniu moczu mają za zadanie ochronić bieliznę i ubranie przez zawilgoceniem, zatrzymać wilgoć z dala od skóry i zabezpieczyć przed powstawaniem przykrego zapachu. O ile ta ostatnia kwestia dotyczy wszystkich produktów wysokiej jakości bez względu na to, czy są przeznaczone dla kobiet, czy dla mężczyzn, to dwie pierwsze zależą głównie od właściwego dobrania produktu. Majtki chłonne damskie i wkładki urologiczne dla kobiet mają wkład chłonny w środkowej części, czyli tam, gdzie jest on najbardziej potrzebny. Takie umiejscowienie wkładu chłonnego nie sprawdzi się w przypadku mężczyzn, dlatego produkty przeznaczone dla nich skonstruowane są inaczej, uwzględniając męską anatomię. Przy wyborze trzeba zwrócić uwagę, dla kogo przeznaczony jest dany artykuł higieniczny – np. majtki chłonne damskie TENA mają dopisek Lady, a męskie oznaczone są jako TENA Men. Podobnie jest w przypadku wkładek higienicznych – te dla mężczyzn będą miały zupełnie inny kształt.

Majtki chłonne – dla kogo będą odpowiednie?

Wiele osób borykających się z nietrzymaniem moczu nie ma wystarczającej jasności, jaki rodzaj środków ochronnych będzie dla nich odpowiedni. Różnią się one chłonnością wkładu, dlatego należy dobierać je zależnie od stopnia nasilenia dolegliwości. Podpaski (dla kobiet) i wkładki urologiczne (dla kobiet i mężczyzn) są przeznaczone dla osób z lekkim nietrzymaniem moczu. Majtki chłonne damskie i męskie to zabezpieczenie odpowiednie przy lekkim i średnim nietrzymaniu moczu. Ten rodzaj środków ochronnych polecany jest zwłaszcza osobom aktywnym zawodowo i towarzysko – majtki chłonne są bardzo dyskretne i właściwie niewidoczne pod braniem. Można zakładać je także na noc, pod piżamę, by zapewnić sobie większy komfort podczas snu i nie musieć wybudzać się na wizyty w toalecie.

Zobacz też:
Dlaczego magnez nazywany jest pierwiastkiem życia?

Majtki chłonne – dostępne rozmiary i kolory

Majtki chłonne TENA dostępne są w rozmiarach od XS do XL. Można wybrać rozmiar tak samo jak w przypadku zwykłej bielizny, od której majtki chłonne damskie i męskie różnią się jedynie wkładem chłonnym umieszczonym we właściwym miejscu. Zaleca się jednak zmierzenie odwodu bioder i w ten sposób dobranie odpowiedniego rozmiaru. Majtki chłonne damskie TENA dostępne są w kolorach czarnym i cielistym. Elegancka bielizna z wkładem chłonnym TENA Lady Pants Noir może być noszona nawet pod najbardziej obcisłą sukienką. Panowie także mogą wybierać spośród dwóch wersji kolorystycznych. Majtki chłonne to dobre rozwiązanie dla osób pragnących zachować dotychczasową aktywność – chronią przed wilgocią i przykrym zapachem, a jednocześnie są niezwykle dyskretne.

Zobacz także: