Utrata zębów to problem, z którym większość z nas musi się kiedyś zmierzyć. Wiek, drobne zaniedbania czy wypadki mogą sprawić, że po naturalnych zębach pozostanie tylko wspomnienie. Czy jest na to jakieś rozwiązanie? Jedną z propozycji są implanty stomatologiczne, które zdobyły popularność dzięki swojej trwałości oraz możliwości dostosowania ich do wyglądu naturalnych zębów. Na co możesz liczyć, gdy postanowisz skorzystać z takiej możliwości wypełnienia braków w jamie ustnej? Sprawdzamy! 

Jakie są zalety implantów stomatologicznych? 

Implanty cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Na czym polega fenomen implantów? Zdaniem specjalistów z Galerii Uśmiechu w Krakowie (galeriausmiechu.pl), zakładających implanty zębów, za popularnością tej usługi kryje się ludzkie dążenie do nienagannego wyglądu oraz chęć zapewnienia sobie komfortu. 

Implanty stomatologiczne – jakie problemy rozwiążesz przy ich wsparciu?

Implanty zębowe pomogą ci w wielu przypadkach. Mogą być założone w sytuacji, gdy chcesz uzupełnić pojedyncze braki lub wypełnić miejsce po kilku sąsiadujących ze sobą zębach. Z tej metody możesz skorzystać również w przypadku całkowitej utraty zębów, a protezy na implantach są coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem.  

Zalety implantów zębowych

Implanty stomatologiczne zostały docenione m.in. za:

  • naturalny wygląd oraz możliwość dopasowania ich wyglądu do zachowanych, naturalnych zębów;
  • trwałość, dzięki której możesz z nich korzystać od 10 do 30 lat;
  • minimalne ryzyko odrzucenia implantu przez organizm;
  • brak konieczności ingerowania w zdrowe zęby podczas mocowania implantu;
  • wysoki komfort użytkowania oraz wygodę.
Zobacz też:
Sanatoria nad morzem – połączenie przyjemności z rehabilitacją

Dodatkowo protezy na implantach są cenione za to, że skutecznie chronią tkankę kostną szczęki lub żuchwy przed degradacją. Dzięki temu są atrakcyjniejszym rozwiązaniem niż tradycyjne protezy ruchome, które wraz z postępującą degeneracją kości tracą swoją stabilność. Brak ruchomych elementów sprawia, że protezy osadzone na implantach nie wywołują bolesnych otarć, co jest wielkim udogodnieniem dla osób zmuszonych do zastąpienia naturalnych zębów sztucznymi. 

Co musisz wiedzieć o zabiegu zakładania implantów zębowych?

Jeśli chcesz, aby inwestycja w implanty zakończyła się sukcesem, postaw na usługi specjalistów. Pamiętaj, że choć mocowanie tytanowych śrub w kości przebiega bezboleśnie, jest zabiegiem dość inwazyjnym. Galeria Uśmiechu to klinika stomatologiczna w Krakowie, w której tą dziedziną protetyki zajmuje się profesjonalny zespół dentystów. 

Mocowanie implantów krok po kroku

Najważniejszym zadaniem jest zamocowanie implantów (tytanowych śrub) w kości szczęki lub żuchwy. Zabieg trwa około 30 minut. Po zamocowaniu tytanowej śruby w kości niezbędna jest przerwa w leczeniu. W tym czasie przebiega proces gojenia oraz łączenia implantu z tkanką kostną. Po kilku lub kilkunastu tygodniach należy odsłonić implant, a na jego górną część nałożyć specjalną śrubę. To na niej mocowana jest korona zęba, zbliżona swym wyglądem do sąsiednich zębów. 

Ile to kosztuje? 

Zapewnienie sobie komfortu i pięknego wyglądu zawsze wiąże się z wydatkami. Ceny zależą od wielu czynników, m.in. od tego, ile implantów musisz założyć i jaki rodzaj materiału wybierzesz. Spory wpływ na cenę zabiegu ma też stan twojej tkanki kostnej, decydujący o tym, jaki rodzaj wypełnienia będzie wykorzystany. Jeden implant to wydatek co najmniej 3 tysięcy złotych. Jest to jednak inwestycja na lata, dzięki której możesz cieszyć się pięknymi i naturalnie wyglądającymi zębami. 

Zobacz też:
Utrata głosu – jak go odzyskać? Jakie są najczęstsze przyczyny bezgłosu?

Implanty stomatologiczne to szansa dla każdego, kto chce odzyskać piękny uśmiech i poczucie pewności siebie. Trwałość i naturalny efekt sprawiają, że takie wypełnienie protetyczne cieszy się coraz większą popularnością, a to przekłada się na ilość ofert, z jakich możesz skorzystać. 

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły