Niespodziewane wydatki potrafią w szybki sposób zaburzyć stabilność finansową. Szczególnie w przypadku problemów zdrowotnych możliwość uzyskania dodatkowych środków pieniężnych jest często gwarancją większych możliwości leczenia, a także skorzystania na przykład z szybszych terminów prywatnych wizyt diagnostycznych czy dodatkowych suplementów.

Pożyczki na leczenie czy zabieg są często jedyną możliwością realnego wpływu na zdrowie, a nawet na życie swoje, bądź osoby bliskiej. Warto zatem pamiętać, że jest to niewątpliwie jedna z możliwości na pozyskanie dodatkowych środków pieniężnych i to stosunkowo szybko, wprost na swoje konto bankowe. Aktualnie na rynku istnieje wiele firm, które umożliwiają pozyskanie pożyczki na cele zdrowotne bądź inne.

Czy leczenie można sfinansować pożyczką?

Z reguły banki oraz instytucje pozabankowe nie pytają o cel wzięcia pożyczki. Warto jednak mieć świadomość, że choć w ofercie większości firm nie ma kredytów typowo na leczenie, to jednak pożyczkę można przeznaczyć na dowolny cel. Umożliwia to szybkie pozyskanie środków finansowych właśnie na cele medyczne, co najczęściej przekłada się również na dogodną możliwość spłaty zadłużenia w korzystnych ratach – przy problemach zdrowotnych jest to niewątpliwie bardzo ważna kwestia. Tego typu usługi są bardzo wygodne i nie wymagają dochowania skomplikowanych procedur czy licznych formalności – w większości firm możliwa jest bowiem pożyczka przez internet na konto bankowe (podane we wniosku i zgodne z danymi wnioskodawcy o kredyt). Dokumentację niezbędną do wzięcia kredytu na leczenie wypełnia się przez internet bądź z pomocą konsultanta w trakcie rozmowy telefonicznej. Najczęściej w przypadku instytucji pozabankowych nie jest nawet konieczna wizyta w placówce, co jest niewątpliwie bardzo dużym udogodnieniem dla osób, którym zależy na szybkim załatwieniu wszelkich formalności oraz dla tych, które z racji problemów zdrowotnych miałyby potencjalną trudność w stawieniu się osobistym w siedzibie danej firmy.

Zobacz też:
Nadmiar witaminy C – czy jest groźny i jakie są jego skutki?

Wraz z decyzją wzięcia pożyczki na leczenie warto pamiętać, że można ją przeznaczyć na dowolnie wybrany cel medyczny – mogą to więc być zarówno zabiegi chirurgiczne, zabiegi z medycyny estetycznej, zabiegi stomatologiczne, a także po prostu wykupienie drogich leków na receptę. Bardzo często więc pożyczki stanowią jedyną opcję na zadbanie o zdrowie i stąd też niewątpliwie wynika ich bardzo duża popularność wśród Polaków – szczególnie bowiem w czasach wysokiej inflacji i globalnego kryzysu coraz mniej osób może pozwolić sobie na sfinansowanie takich wydatków, polegając wyłącznie na swoim codziennym budżecie.

Inne możliwości finansowania leczenia

Innym sposobem na finansowanie wydatków związanych z diagnostyka czy leczeniem jest tak zwana pozabankowa karta kredytowa. Funkcjonuje ona na podobnych zasadach co klasyczne karty kredytowe wydawane przez banki. Różni się oczywiście instytucją, która jest odpowiedzialna za wydanie oraz obsługę karty pozabankowej. Karta kredytowa jest specyficznym rodzajem kredytu gotowkowego – w przeciwieństwie jednak do pożyczki nie jest wypłacana bezpośrednio na konto bankowe. Instytucja finansowa przyznaje wnioskodawcy pewien limit na karcie kredytowej, z której może dowolnie korzystać. W praktyce zatem każdy właściciel karty kredytowej może z powodzeniem zapłacić zarówno za bieżące rachunki, jak również opłacić większe wydatki (i podobnie jak w przypadku pożyczki nie ma z góry określonego celu wszelkich wydatków). Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z limitu na karcie kredytowej skorzystać w celu realizacji prywatnych świadczeń zdrowotnych. Podobnie jak w przypadku klasycznych kredytów, również pozabankowa karta kredytowa ma określony termin spłaty, a wszelkie spóźnione z reguły obarczone są koniecznością spłaty rosnących odsetek.

Zobacz też:
Efekt jojo – co zrobić, by zbędne kilogramy nie wróciły niczym bumerang? Wyjaśniamy, jak uniknąć efektu jo-jo

Zobacz także:

About the Author

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

View All Articles