Nutridrink jest żywnością specjalnego przeznaczenia medycznego dostępną w formie płynnej, co ułatwia jego podaż osobom starszym, małym dzieciom oraz pacjentom, którzy mają problem z przeżuwaniem i połykaniem. Można go stosować w celu uzupełnienia codziennej diety, a w szczególnych przypadkach (za zgodą lekarza) także zastępować nim tradycyjne posiłki.

Nutridrink w żywieniu osób starszych

W przypadku osób starszych stosowanie żywności specjalnego przeznaczenia medycznego może być wskazane w momencie utraty apetytu i odmowy przyjmowania posiłków. To natomiast może nastąpić wskutek postępującej choroby (np. choroba Alzheimera) albo demencji starczej. Niedożywienie u seniorów może być również spowodowane słabym wchłanianiem składników odżywczych zawartych w diecie. Stosownie preparatu Nutridrink pomaga uzupełniać powstałe niedobory i obniża ryzyko niedożywienia, nadmiernej utraty masy ciała oraz osłabienia osoby starszej. Tym samym pozwala też dbać o kondycję i utrzymanie dobrego stanu zdrowia u osób w podeszłym wieku. 

Uzupełnienie diety osób ciężko chorych

Preparaty Nutridrink przeznaczone są również do stosowania u ciężko chorych pacjentów, a także w trakcie rekonwalescencji po niektórych operacjach lub przebytych chorobach. Wykorzystuje się je między innymi jako uzupełnienie diety pacjentów, którzy mają problem z przeżuwaniem lub połykaniem, jak również dla wzmocnienia organizmu osłabionego chorobą lub terapią. Żywność Nutridrink znajduje między innymi zastosowanie jako preparat wzmacniający dla pacjentów z chorobą nowotworową podawany w celu odpowiedniego odżywienia organizmu pomiędzy kolejnymi zabiegami chemioterapii i radioterapii, a także u osób chorych na inne choroby, takie jak anoreksja, mukowiscydoza, stwardnienie rozsiane albo cukrzyca.  Preparaty Nutridrink pomagają odżywić oraz zregenerować niedożywiony i wyniszczony organizm. Dostarczają mu niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników, takich jak witaminy, minerały, białka, węglowodany oraz tłuszcze. Ich skład może się różnić w zależności od przeznaczenia i potrzeb konkretnej osoby. Atutem są też różne warianty smakowe, które ułatwiają podawanie odżywczych napojów pacjentom o różnych preferencjach, w tym małym dzieciom.

Zobacz też:
Orzechy brazylijskie – cenny skarb z lasów amazonii. Czy brazylijskie orzechy są zdrowe?

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły