Klawiterapia w sposób nieinwazyjny usprawnia odruchowe procesy samonaprawcze. Zabieg ten czerpie z nauki akupunktury i refleksoterapii oraz tradycji chińskiej. Na czym polega ta metoda? Co to są klawiki i kiedy się je stosuje? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o klawiterapii i jej skuteczności.

Co to jest klawiterapia?

Tradycyjne metody leczenia nie przyniosły oczekiwanych rezultatów? Być może czas wypróbować inny rodzaj terapii. Klawiterapia oddziałuje zarówno na ciało, jak i na psychikę pacjenta. Daje niesamowite efekty w leczeniu ciężkich, przewlekłych chorób oraz redukcji mniej poważnych, ale uciążliwych objawów.

Klawiterapia polega na pobudzaniu przewodnictwa nerwowego przez wywieranie ucisku w określonych punktach na ciele. Wykorzystywane do tego narzędzie to klawik. Klawiki przypominają swoim kształtem i rozmiarem zwykły gwóźdź. Zrobione są ze stali nierdzewnej. Są całkowicie bezpieczne dla skóry. Klawiki w sposób nieinwazyjny pobudzają strefy czynne biologicznie.

Podczas zabiegu receptory nerwowe znajdujące się na skórze, błonach śluzowych, mięśniach i okostnej zostają drażnione klawikiem. W ten sposób stymuluje się reakcje endogenne organizmu. Ciało pobudzane jest do samoczynnej regeneracji i autoleczenia. 

Teorią i założeniami klawiterapia sięga tradycyjnej medycyny chińskiej. Podobnie jak refleksoterapia i akupunktura bazuje na stymulacji punktów energetycznych. Według starożytnej chińskiej nauki odpowiadają one za działanie organów.

Jak przebiega zabieg klawikami?

Podczas zabiegu klawiterapii lekarz wykorzystuje 14 klawików – po 7 w jednej ręce. Klawiki trzymane są w odległości 5mm od siebie. Tak rozmieszczonymi klawikami uciska się punkty energetyczne ciała. Nacisk powinien trwać kilka sekund w każdym miejscu. Podczas jednej sesji powtarza się to wielokrotnie. Bez obaw – warstwa naskórka nie zostanie przebita.

Zobacz też:
Wellness – jak osiągnąć stan dobrego samopoczucia?

Aby klawiterapia okazała się skuteczna, wykonuj ten zabieg kilka dni z rzędu. Posiadając odpowiednią wiedzę i doświadczenie, możesz wykonywać leczenie samodzielnie w zaciszu swojego domu. Jednak jeśli chcesz mieć pewność, że klawiterapia będzie przebiegać bezpiecznie i skutecznie, udaj się do wykwalifikowanego specjalisty.

Z takiego leczenia może skorzystać każdy. Klawiterapia wykonana przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę jest stuprocentowo bezpieczna. Daje nieograniczone możliwości wpływania na różne funkcje organizmu. Pozwala regulować ich pracę bez szkodliwych skutków ubocznych. 

Ferdynand Barbasiewicz – twórca klawiterapii

Twórca klawiterapii pochodzi z Polski – to psycholog Ferdynand Barbasiewicz. Wynaleziona przez niego metoda leczenia jest całkowicie bezpieczna. Teoria klawiterapii opiera się na wiedzy medycznej – neurologii i anatomii. Jej skuteczność została potwierdzona przez lekarzy neurologów w drugiej połowie lat 90. 

Dr Barbasiewicz zlokalizował aż 1100 miejsc energetycznych na ludzkim ciele. Są to punkty bezpośrednio odpowiadające za konkretne dolegliwości. Dzięki uniwersalności i bezinwazyjności leczenia możesz wypróbować tę metodę nawet do pozbycia się stresu, napięć lub bólu głowy.

Obecnie Ferdynand Barbasiewicz prowadzi Centrum Klawiterapii. Jest to jedyne miejsce upoważnione do przeprowadzania szkoleń w tym temacie. Wraz z innymi specjalistami dr Barbasiewicz wyznacza nowe standardy tej unikalnej metody rehabilitacji neurofizjologicznej.

Klawiterapia – opinie

Opinie na temat klawiterapii są bardzo pozytywne. Leczenie ma potwierdzoną skuteczność w kwestii likwidacji napięcia nerwowego. Klawiterapia to rewolucyjny sposób walki ze stwardnieniem rozsianym, zapaleniem wątroby, utraconym przewodnictwem nerwowym i wieloma innymi schorzeniami. Można stosować ją do leczenia chorób układu nerwowego, układu krążenia, schorzeń kręgosłupa, nerwicy, przewlekłych bólów, a nawet alergii i kataru. 

Zobacz też:
Syrop glukozowy – szkodliwy i zbędny słodzik czy praktyczny dodatek w żywności?

Największą zaletą klawiterapii jest jej prostota i efektywność. Opinie o klawiterapii świadczą o tym, że jest to niezwykle skuteczna metoda. Pozwala przywrócić prawidłowe funkcjonowanie i pełnię zdrowia nawet po ciężkich chorobach. Jeżeli chcesz się przekonać, czy opinie o klawiterapii są prawdziwe, przekonaj się na własnej skórze. Zapisz się na zabieg w swojej okolicy i ciesz się zmianą na lepsze.

O autorze

Magdalena Złoczewska

Magister filologii angielskiej i pisarka z zamiłowania i zawodu. Swoje artykuły i tłumaczenia zaczęła publikować na papierze i w sieci już w 2017 roku. Zależy jej na tworzeniu wiarygodnych, ciekawych i wartościowych treści, które pomogą czytelnikom zdrowo żyć i dokonywać rozsądnych wyborów. Pasjonuje się podróżami, sztuką i poznawaniem świata. Fitness, zdrowe odżywianie i ekologia to tematy szczególnie bliskie jej sercu. Wiedzę zdobywa na szkoleniach, konferencjach, z literatury i po prostu – z życia.

Zobacz wszystkie artykuły