Okazuje się natomiast, że niektóre dania wcale nie muszą być skomplikowane, natomiast ich smak zaskoczy nie tylko nas, ale także gości, którym zostaną podane przygotowane posiłki. Ale czy opiekacz jest takim urządzeniem, które może pomóc Ci zostać domowym szefem kuchni?  

Bądź najlepszym kucharzem w swoim domu 

Przez żołądek do serca. To powiedzenie ma w sobie wiele prawdy, ponieważ najprostszym sposobem na zaskoczenie drugiej osoby jest podanie mu przepysznego dania. Najczęściej smakujący uważa, że jest to z naszej strony piękny gest, a dodatkowo wyraz szacunku oraz dowód na to, że staramy się i poświęcamy swój czas. Tymczasem wystarczy tylko odrobina chęci, ponieważ znajdziemy mnóstwo przepisów, które wcale nie wiążą się z wielogodzinnym staniem przy garnkach. Jeżeli chcesz być najlepszym kucharzem w swoim domu, musisz jedynie chcieć próbować nowych rzeczy oraz… wyposażyć swoją kuchnię w odpowiednie sprzęty.  

Domowy opiekacz, czyli idealne urządzenie do Twojej kuchni 

W Twojej kuchni nie powinno zabraknąć wielu urządzeń, a jednym z nich będzie na pewno toster opiekacz. Ten niepozorny sprzęt nie zajmuje wiele miejsca, ale jest w stanie urozmaicić przygotowywane przez Ciebie dania, a już zwłaszcza śniadania i kolacje. Toster jest niezwykle prosty w obsłudze i nie wymaga od użytkownika zbyt wiele uwagi. Po prostu umieszczasz w nim chleb lub układasz na ruszcie bułki (ale nie tylko) i czekasz, aż będą gotowe. Ciepłe, pachnące i gotowe, aby je spożyć.  

Zobacz też:
Erytrol (erytrytol) – słodzik, który jest idealnym zamiennikiem cukru

Na co zwrócić uwagę, gdy kupujesz toster? 

Kupując najlepszy toster do Twojej kuchni, zwróć uwagę, czy posiada on takie parametry, na których najbardziej Ci zależy. Każdy z nas ma inne potrzeby, dlatego nigdy jeden sprzęt nie sprawdzi się dobrze u wszystkich. Jeżeli ważne jest dla Ciebie jedynie przygotowywanie grzanek, to nie musisz zwracać uwagi na zbyt wiele funkcji i dodatków. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy nie warto skorzystać z nich od czasu do czasu.  

Jeżeli szukasz uniwersalnego urządzenia, to wybierz Toster Explore 7 E7T1-6BP od firmy Electrolux. Z jego pomocą możesz zarówno rozmrozić chleb, ale też zarumienić ulubione bajgle. Wszystko to zrobi za Ciebie i to w zaledwie jedną chwilę. Ustaw interesującą Cię moc za pomocą pokrętła. Toster został też wyposażony w pokrywę przeciwkurzową, jeżeli postanowisz używać sprzętu rzadziej. Skorzystaj też z funkcji podnoszenia, która umożliwia Ci stałe kontrolowanie tego, na jakim etapie podgrzewania są Twoje grzanki.  

Szwedzka marka Electrolux posiada w swojej ofercie spory wybór małych urządzeń, które sprawdzą się w przestrzeni kuchennej. Równie dobrze możesz wybrać minimalistyczny toster Create 4 E4T1-4ST wyróżniający się eleganckim designem. Posiada aż siedem stopni przyrumienienia, dlatego każdy smakosz może cieszyć się takimi grzankami, jakie lubi najbardziej. Co więcej, aby ułatwić sprzątanie, firma Electrolux wyposażyła urządzenie w wyjmowaną tackę, na którą opadają okruchy. W ten sposób zadbasz o czystość sprzętu bez większego problemu. W każdej chwili możesz opróżnić tackę i umieścić ją ponownie w tosterze. W sprzęcie znajdują się klasyczne, dwie komory, w których zmieści się pokrojony wcześniej chleb. Obudowa została wykona ze stali nierdzewnej, co sprawia, że opiekacz nie tylko prezentuje się doskonale, ale jest też prosty w czyszczeniu.  

Zobacz też:
Ciasto drożdżowe – przepis babci. Upiecz idealny placek drożdżowy!

Proste potrawy – dlaczego je kochamy? 

Śniadanie smakuje lepiej, jeżeli podasz je na ciepło. W tym przypadku wystarczy jedynie ciepły chleb lub bułka. Niekoniecznie musisz jednak wybierać się na wycieczkę do piekarni tuż o poranku. Funkcję podgrzewania ma przede wszystkim toster-opiekacz. Pokrojony chleb wsuwamy w specjalne zagłębienia, a następnie włączamy urządzenie. A bułki? Te można położyć na miniaturowym ruszcie, który występuje w wielu modelach opiekaczy.  

Grzanki z serem, z masłem czy jajkiem pokochało wiele osób. Ale w śniadaniowym repertuarze może pojawić się też tortilla. Najczęściej podgrzewamy ją na patelni, a następnie umieszczamy w jej środku ulubione składniki. Co jeżeli zdąży ostygnąć zanim przystąpimy do jedzenia? Tutaj także możemy użyć opiekacza. Wystarczy umieścić ją na ruszcie przeznaczonym do podgrzewania bułek. 

Zobacz także: