Autorski program odchudzania, jakim jest dieta Królów, skupia się na tym, aby efekt był zdrowy i bezpieczny dla organizmu. Niepotrzebne są restrykcje, tylko mądre podejście. Twórca przygotował również odpowiednio dopasowany jadłospis dla wegetarian i osób cierpiących na nietolerancje pokarmowe. Sprawdź, co warto wiedzieć o tej diecie i poznaj przykładowy jadłospis.

Program Królów a dieta Królów

Program Królów poza skupieniem się na diecie, dba również o całą opiekę nad klientem. Sprawia to, że klient czuje się bezpiecznie i cały czas jest motywowany do działania. Cały schemat można opisać w kilku punktach:

 1. Bezpłatna konsultacja na podstawie wypełnionej przez klienta ankiety;
 2. Osobisty opiekun wprowadza klienta do programu, dając szereg materiałów pomocniczych oraz ustalając termin rozpoczęcia pracy nad utratą wagi;
 3. Lista z dozwolonymi produktami jest przedstawiana w taki sposób, żeby zachęcić do działania i docelowo zmienić nawyki żywieniowe;
 4. Wspomaganie odchudzania, czyli wprowadzenie naturalnych produktów Juice Plus.

Jak długo trwa dieta Królów?

Dieta Królów składa się z 14 etapów, a ten powyższy jest idealnym wprowadzeniem do dalszej walki z utratą wagi. Dla uzyskania dobrych efektów oraz zmiany nawyków żywieniowych zaleca się stosować tę dietę przez co najmniej 4 etapy, czyli 4 tygodnie.

Zobacz też:
Dieta jajeczna to sposób, aby szybko stracić na wadze. Poznaj jej jadłospis oraz wady i zalety

Dieta odchudzająca dopasowana do twoich potrzeb

Niezależnie czy zmagasz się z nadmiernymi kilogramami, czy chcesz po prostu zdrowiej się odżywiać, to jest na to skuteczny sposób, czyli dieta Królów. Dzięki suplementacji naturalnymi produktami ta metoda odchudzania sprawdza się również idealnie dla kobiet w ciąży, jak i tych karmiących piersią. Wykwalifikowany dietetyk wypyta cię szczegółowo o stan zdrowia, dzięki czemu produkty zostaną dobrane idealnie pod twoje preferencje i potrzeby. Opiekun będzie twoją motywacją i wsparciem przez cały czas, co pomoże żywić się ściśle według zasad. Dzięki możliwości szybkiej konsultacji online, każde pytanie lub wątpliwość szybko znajdą odpowiedź.

Zasady diety

Grzegorz Król z pomocą syna Radosława stworzyli ten autorski program na podstawie własnych doświadczeń. Pierwszy z nich zmagał się z otyłością oraz jej przykrymi konsekwencjami. Jego złe wyniki badań stały się motorem napędowym do zmiany nawyków żywieniowych. Zanim stworzył dietę odpowiadającą jego potrzebom, próbował wielu innych. Głównym problemem było to, że czuł głód, co było uciążliwe i zniechęcało go do dalszego odchudzania.

Dieta Królów nie powoduje uczucia głodu

Oto kilka podstawowych zasad tego programu odchudzania:

 1. Komponowanie w dowolny sposób dań, na podstawie wskazanych w programie składników;
 2. Spożywanie 5 posiłków dziennie (dwa z nich mogą być zastępowane przez naturalne preparaty żywieniowe, które można kupić wraz z dołączeniem do diety Królów);
 3. Stosowanie zasady 70:30 w kompozycji na talerzu (70% powinny stanowić warzywa, a pozostałe 30% inne produkty dopełniające danie);
 4. Sprawdzanie składu spożywanych produktów oraz kupowanie ich ze sprawdzonych źródeł.
Zobacz też:
Dieta bez węglowodanów – na czym polega

Odchudzanie – najtrudniejszy jest pierwszy tydzień

Pierwszy tydzień diety jest najbardziej restrykcyjny. Warto jednak stosować się do zaleceń. Na początku, aby dieta Królów była skuteczna, należy głównie jeść nabiał i warzywa.

Dieta Królów – co można jeść?

Poniższa lista przybliży produkty, które powinno się spożywać:

 • chudy nabiał bez ograniczeń;
 • dowolne surówki bez ograniczeń;
 • świeże przyprawy i zioła, sól, czosnek;
 • maksymalnie 3 jajka dziennie;
 • dowolne słodziki do trzech łyżek dziennie;
 • minimum dwie łyżki octu jabłkowego każdego dnia;
 • otręby (gryczane, jęczmienne, owsiane, pszenne);
 • maksymalnie 2 łyżki dziennie oleju kokosowego;
 • zarodki pszenne;
 • napar z pokrzywy lub białej morwy każdego dnia;
 • maksymalnie 2 razy dziennie specjalne produkty z Programu Królów (koktajl, baton, zupa).

Dieta Królów może być dobrą alternatywą dla osób, które zmagają się z nadwagą i chcą zawalczyć o zdrowie i lepszą sylwetkę. Niewątpliwą zaletą tego programu jest opieka mentora, który dostępny jest online. Najczęstszą rzeczą, przez którą ludzie rezygnują z diety, bądź stosują ją nieregularnie, jest brak wsparcia bliskich, przyjaciół lub specjalisty. Grupy na Facebooku, do których każdy klient dołącza, poza zwykłym ludzkim wsparciem, obfitują w wiele przepisów i inspiracji.

Zobacz także:

Zobacz też:
Dieta niskotłuszczowa – przykładowy jadłospis w diecie, przeciwwskazania

O autorze

Alicja Ławiak

Od zawsze interesuje się zdrowym odżywianiem. Za pomocą samej diety dzięki własnym przepisom, schudła w pół roku po porodzie 10 kg. Od roku wegetarianka. Odkrywa nowe smaki, dzięki przyprawom, które jak twierdzi: „To podstawa w gotowaniu. Lubi przeglądać blogi kulinarne, czerpiąc w ten sposób inspiracje w kuchni.

Zobacz wszystkie artykuły