Badania potwierdzają, że robienie sobie zdjęć po to, by dokumentować postępy w odchudzaniu, motywuje do działania. Dieta selfie, tak jak wiele innych, opiera się głównie na zdrowym odżywianiu. Istotne jest, aby odchudzać się mądrze i nie głodzić. Należy wprowadzić zbilansowaną dietę. Przeczytaj artykuł i sprawdź, czy to żywienie idealne dla ciebie.

Dieta selfie – zasady

Dieta selfie pozwala udokumentować cały proces utraty wagi i rzeźbienia sylwetki. Robienie sobie zdjęć przed, w trakcie i po odchudzaniu sprawia, że zdecydowanie łatwiej można dostrzec zmiany, jakie zachodzą w ciele. Najlepiej robić sobie zdjęcia w tym samym bądź podobnym stroju. Bielizna, szczególnie wygodna, o sportowym kroju, będzie strzałem w dziesiątkę. Sprawdzą się również top i legginsy sportowe. Zdjęcia powinny być robione pod tym samym kątem oraz mniej więcej o tej samej godzinie. Dzięki temu widoczne różnice będą zgodne z rzeczywistością.

Automotywacja kluczem do sukcesu

Nic nie wpływa lepiej na pracę nad własnym ciałem jak znalezienie w sobie siły i automotywacji. Nikt za ciebie nie wykona treningu czy nie zmieni nawyków żywieniowych. Niezależnie czy oczekujesz szybkich, czy może stopniowych postępów, musisz być dla siebie wewnętrznym przyjacielem. Dieta selfie, dzięki efektom widzianym na fotografii pozwala w gorsze dni wziąć głęboki oddech i zastanowić się nad tym, ile już udało się osiągnąć. Gdy brakuje motywacji, spójrz na swoje zdjęcia selfie.

Zobacz też:
Dieta sokowa – słynie z oczyszczania organizmu. Czy naprawdę jest taka skuteczna?

Kiedy w chwilach załamania na przykład masz ochotę zjeść tabliczkę czekolady, chwyć telefon, obejrzyj zdjęcia, wypij szklankę wody i ochłoń. Jeśli skusisz się na drobną słodką przekąskę, to świat się nie zawali. Liczy się deficyt kaloryczny, czyli żeby spalić więcej kalorii, niż się zjadło. Staraj się sięgać po zdrowsze słodkości i pić dużo wody niegazowanej. Ciało w 70% składa się z wody, dlatego jej picie to podstawa.

Dieta selfie – efekty

Inne diety skupiają się głównie na rozpisywaniu szczegółowych jadłospisów. Natomiast dieta selfie stawia na efekty. Dla jednych zadowalające będzie lekkie zgubienie brzucha, dla innych talia podobna do takiej, jaką ma modelka. Jedno jest pewne, że niezależnie od celu masz motywację do utrzymania prawidłowych nawyków. Pamiętaj o kilku radach, które pomogą prawidłowo udokumentować postępy:

 1. Dobierz odpowiednio dopasowany strój, taki by nic nie było za luźne.
 2. Przygotuj duże lustro tak, żeby dobrze była widoczna cała twoja figura.
 3. Wybierz dobrze doświetlone miejsce, najlepiej światłem dziennym.
 4. Zawsze stawaj w takiej samej odległości od lustra, trzymając w podobnej pozycji telefon.
 5. Pamiętaj, aby twoje zdjęcie było wykonane od przodu, od boku i od tyłu.
 6. Wykonuj zdjęcia selfie o tej samej porze dnia.
 7. Rób zdjęcia w podobnych odstępach czasu.

Serwis społecznościowy – miejsce wsparcia

Modne diety skupiają się na tworzeniu list produktów dozwolonych i odradzanych. Z kolei dieta selfie skupia się na śledzeniu efektów odchudzania. Rodzina, przyjaciele, a nawet obce osoby z grup wsparcia mogą działać na ciebie jak motywacja i silnik napędowy do dalszego działania. Istotne jest, aby nie robić sobie zdjęcia selfie codziennie. Mija się to z celem, ponieważ ciało z dnia na dzień nie zmienia się widocznie. Polecane jest wykonywanie sobie takich zdjęć nie częściej niż raz w tygodniu lub nawet raz na dwa tygodnie.

Zobacz też:
Dieta Królów – komfortowa dieta odchudzająca

Warto pamiętać o pomiarach obwodu kluczowych stref ciała, jakimi są:

 • brzuch;
 • talia;
 • biodra;
 • uda;
 • biust;
 • biceps;
 • szyja;
 • miejsce pod pępkiem;
 • miejsce pod biustem;
 • miejsce nad kolanem.

W przypadku, kiedy mimo stosowania diety selfie waga stoi w miejscu, to każdy centymetr mniej w obwodzie ciała poprawi twój humor i zwiększy chęci do dalszego działania.

Dieta selfie – podsumowanie

Zarówno media społecznościowe, jak i automotywacja są bardzo istotne w tej diecie. Osiągnięcie celu, jakim jest wymarzona sylwetka, jest w zasięgu ręki. Należy jednak pamiętać, że nie można do końca dążyć do figury takiej, jaka jest widoczna na zdjęciach selfie różnych znanych osób. W obecnych czasach świat przeniósł się w dużej mierze do internetu. Dieta selfie, choć najlepiej ze wszystkich motywuje do działania, to nie zastąpi stosowania zdrowego żywienia. Najlepszy efekt osiągniesz, łącząc zdrowe odżywianie, treningi oraz zdjęcia selfie. Znajdź w obie motywację i zadaj sobie pytanie, dlaczego chcesz schudnąć. Pamiętaj, że przede wszystkim robisz to dla siebie!

Zobacz także:

O autorze

Alicja Ławiak

Od zawsze interesuje się zdrowym odżywianiem. Za pomocą samej diety dzięki własnym przepisom, schudła w pół roku po porodzie 10 kg. Od roku wegetarianka. Odkrywa nowe smaki, dzięki przyprawom, które jak twierdzi: „To podstawa w gotowaniu. Lubi przeglądać blogi kulinarne, czerpiąc w ten sposób inspiracje w kuchni.

Zobacz wszystkie artykuły