Dieta baletnicy – do 12 kg w 10 dni! Sprawdź jadłospis w diecie baletnicy, a także jej wady i zalety

Dieta baletnicy jest polecana jako rozwiązanie dla osób, które chcą jak najszybciej pozbyć się zbędnych kilogramów. Inspiracją do stworzenia tego jadłospisu są diety stosowane przez profesjonalne baletnice. W zaledwie 10 dni można schudnąć nawet do 12 kilogramów! Koniecznie sprawdź, jak wygląda ta dieta oraz jakie są jej plusy i minusy.

Dieta dla baletnicy – wszystko, co musisz o niej wiedzieć!

Baletnice kojarzone są ze swoich idealnych, szczupłych sylwetek. Wiele kobiet marzy o tym, aby ich ciało wyglądało właśnie tak. Walka z dodatkowymi kilogramami zazwyczaj jednak wiąże się z powolnym, żmudnym procesem. W końcu nie przytyłaś w jeden dzień, więc nie stracisz także dodatkowych kilogramów w ciągu tygodnia! Dieta baletnicy obiecuje spektakularne efekty w bardzo krótkim czasie. W zaledwie 10 dni ma ona pozwolić ci zrzucić nawet 12 kilogramów. 

Zobacz też:
Dieta hCG – tajemnice odchudzania

Warto jednak mieć świadomość tego, że jest to bardzo restrykcyjna dieta, która w dużej części opiera się na głodówce. Do jej przeprowadzenia potrzebna jest bardzo silna wola, musisz się przygotować na wyrzeczenia. Problemem jest także monotonia – jadłospis w diecie baletnicy jest bardzo skąpy i powtarzający się, łatwo więc o jej złamanie. Po zakończeniu diety musisz liczyć się z wystąpieniem problemów ze strony układu trawiennego oraz wielce prawdopodobnym efektem jojo. Rozleniwiony półgłodówką układ trawienny będzie powoli wracał do pełnej sprawności.

Dieta baletnicy – efekty. Ile można schudnąć?

Czy mimo wszystko dieta baletnicy działa? Tak, szybka utrata wagi jest widoczna. W ciągu 10 dni stosowania diety baletnicy diety możesz stracić od 5 do 12 kilogramów masy ciała. Nie jest to jednak trwałe i efektywne spalanie. W pierwszej kolejności pozbywasz się z organizmu nadmiaru wody. Następnie spalasz mięśnie – są one najłatwiej dostępnym dla organizmu źródłem składników odżywczych. W ciągu 10 dni nie pozbędziesz się efektownie tkanki tłuszczowej, więc efekt odchudzania nie będzie naprawdę długotrwały.

Kiedy decydujesz się na skorzystanie z diety baletnicy, musisz liczyć się z wystąpieniem mechanizmu obronnego. Kiedy twoje ciało zaczyna nagle przyjmować bardzo mało składników odżywczych, wchodzi w stan kryzysowy i zaczyna odkładać jak najwięcej kalorii w postaci tkanki tłuszczowej. W momencie, w którym zaczniesz jeść normalnie, szybko pojawi się przyrost wagi, Twój organizm nie od razu zrozumie, że wróciłaś do normalnego odżywiania i będzie gromadził tkankę tłuszczową na zapas. Po zastosowaniu diety baletnicy bardzo łatwo o efekt jo-jo.

Zobacz też:
Dieta po usunięciu woreczka żółciowego. Lekkostrawny jadłospis dla pacjentów. Co jeść po cholecystektomii?

Dieta dla baletnicy sprawdzi się, gdy chcesz wyszczuplić trochę sylwetkę przed jakimś ważnym wydarzeniem, na przykład ślubem albo wielkim wyjściem. Pozbędziesz się z organizmu dużo wody, znikną obrzęki, a sylwetka będzie wyglądać na szczuplejszą.

Restrykcyjna dieta odchudzająca – na to musisz uważać!

Przed 10 dni Twój organizm będzie przechodził trudną półgłodówkę, podczas której z organizmu wypłukujesz witaminy i minerały. Podczas diety mogą się pojawić takie skutki uboczne, jak:

Jeśli mocno odczuwasz skutki uboczne diety, najlepszym wyborem będzie jej przerwanie. Nie ryzykuj zdrowia i samopoczucia dla straty dodatkowych kilogramów!

Dieta baletnicy – jadłospis

Założenia diety dla baletnicy są bardzo proste. Musisz dostarczyć swojemu organizmowi jak najmniej kalorii. W ten sposób doprowadzisz do szybkiego spadku wagi. Sama dieta nie pokrywa w żaden sposób dziennego zapotrzebowania na witaminy i minerały, a menu jest monotonne. 

Jadłospis w diecie baletnicy dzieli się na pięć różnych etapów – co dwa dni lekko modyfikujesz swoje dzienne menu. Nie musisz liczyć kalorii ani ważyć składników. 

1. i 2. dzień diety

Przez pierwsze dwa dni diety baletnicy nie możesz spożywać żadnych pokarmów, a ilość przyjmowanych płynów jest mocno ograniczona. W ciągu pierwszego i drugiego dnia możesz pić tylko niegazowaną wodę lub kawę. Kawa musi być czarna, bez dodatków typu cukier, mleko czy śmietanka. W ciągu doby możesz wypić maksymalnie 1 litr płynów, czyli cztery szklanki wody lub kawy. 

Zobacz też:
Dieta dr Budwig to prosta i smaczna dieta lecznicza, która korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie – poznaj jej zasady

3. i 4. dzień

Kolejne dwa dni to picie większej ilości płynów i spożywanie odtłuszczonego nabiału. W ciągu dnia możesz pić wodę niegazowaną lub czarną kawę bez dodatków, a ilość płynów nie powinna przekraczać 2,5 litra w ciągu doby. Możesz do codziennego jadłospisu włączyć odtłuszczony nabiał, taki jak serek wiejski, biały ser oraz jogurt naturalny. 

5. i 6. dzień

Piąty i szósty dzień zwiększa ilość przyjmowanych płynów. W ciągu doby możesz wypić łącznie 3 litry płynów – nadal są to tylko woda niegazowana oraz czarna kawa bez dodatków. Każdego dnia możesz zjeść maksymalnie 11 ziemniaków. Powinny one być gotowane w mundurkach, średniej wielkości i bez żadnych dodatków smakowych. 

7. i 8. dzień diety 

Kolejne dwa dni to powrót do maksymalnie 2,5 litra płynów dziennie. Możesz pić wodę niegazowaną i czarną, niesłodzoną kawę. W ciągu tych dni możesz zjeść maksymalnie do 0,5 kg mięsa drobiowego. Najlepiej wybrać pierś, która jest bardzo chudym mięsem. Mięso należy przyrządzić bez żadnych dodatków smakowych.

9. i 10. dzień

Ostatnie dwa dni diety baletnicy to picie do 3 litrów niegazowanej wody lub czarnej kawy bez dodatku cukru. Do jadłospisu możesz włączyć warzywa – muszą to być zielone warzywa, takie jak szpinak, ogórek, sałata, brokuły, brukselka, jarmuż. Powinny być spożywane bez dodatków. Możesz jeść je w nieograniczonych ilościach. 

Dieta baletnicy z pewnością jest dosyć wyczerpująca i restrykcyjna. Jest to dieta, która na dłuższą metę nie da pozytywnych skutków, ale może sprawdzić się – na przykład – przed ważnym wyjściem. Podczas jej stosowania należy liczyć się ze zmęczeniem, sennością i problemami z koncentracją.

Zobacz też:
Jak wyczyścić przypaloną patelnię?

Zobacz także:

O autorze

Milena Bizoń

Autorka tekstów z wieloletnim doświadczeniem. Kreatywna dusza z niespokojnym charakterem i milionem pomysłów. Od urodzenia mieszkanka Dolnego Śląska, od zawsze zakochana w słowie pisanym. Od najmłodszych lat tworzyła, a pierwsze poważne doświadczenia w pisaniu zdobywała już jako nastolatka. Pisze głównie teksty z kategorii FMCG, healthcare, lifestyle i beauty. Prywatnie miłośniczka kóz, serowarstwa i dziergania.

Zobacz wszystkie artykuły