Co jest konieczne do utraty wagi?

Specjaliści od dietetyki zgodnie twierdzą, że aby schudnąć trzeba zmniejszyć podaż przyjmowanych kalorii i jednocześnie zwiększyć aktywność fizyczną. Wykonanie tych działań wydaje się być proste ale tylko w teorii. Problem utraty wagi jest dużo bardziej skomplikowany i wymaga wiele samodyscypliny od osoby odchudzającej się. Oprócz spożywania mniejszej ilości pokarmów i zwiększenia aktywności fizycznej bardzo ważne będzie także nastawienie psychiczne. Warto od razu zdać sobie sprawę z tego, że odchudzanie to projekt długoterminowy. Każdy, kto zamierza w krótkim czasie zrzucić większą liczbę kilogramów popełnia duży błąd zdrowotny. Odchudzanie powinno odbywać się w odpowiednim tempie a zmiany dietetyczne nie mogą być szokiem dla organizmu.

Główne zasady odchudzania

Dieta redukująca masę ciała nie oznacza, że mamy na niej być głodni. Warto mieć wcześniej stworzony jadłospis, który uwzględnia wszelkie wyłączenia produktów. Będąc na diecie odchudzającej powinniśmy spożywać pięć posiłków dziennie. Nie należy pomijać śniadań, jeść bardzo późnych kolacji oraz podjadać między posiłkami. Dobrze zbilansowana dieta, dostosowana do stylu życia danej osoby pozwala spokojnie dotrwać do kolejnego posiłku bez uczucia głodu. Jeśli zaś chodzi o aktywność fizyczną w czasie odchudzania to należy wybrać sport, który lubimy i który nie jest dla nas zbyt dużym obciążeniem. Ważne jest aby każdego dnia uprawiać jakąś formę aktywności. Mogą to być spacery, jazda na rowerze, pływanie, wchodzenie po schodach, gimnastyka w domu czy ćwiczenia na zewnętrznej siłowni w parku.

Zobacz też:
Co zjeść na kolację? Kilka prostych propozycji

Odchudzanie z pomocą diet pudełkowych

Od kilku już lat w Polsce dostępne są oferty firm cateringowych, które zapewniają długofalowe, zdrowe żywienie, wraz z dostawą pod wskazany adres. Catering dietetyczny to prawdziwe wybawienie dla wszystkich tych osób, które potrzebują żywić się według zasad określonej diety. Gdy dana osoba ma wykupiony abonament na dietę odchudzającą nie musi się niczym martwić. Doświadczony dietetyk projektuje jadłospis i troszczy się o to, by posiłki były zbilansowane i miały odpowiednią ilość składników odżywczych. Fachowi kucharze łączą wyselekcjonowane składniki w niebanalne kompozycje. Dzięki temu osoba, stosująca dietę uniknie efektu jo-jo a codzienne żywienie będzie prawdziwą przyjemnością. Ważnym atutem jest możliwość próbowania nowych smaków, pochodzących z różnych zakątków świata. Taki właśnie jest catering dietetyczny w Szczecinie od SuperMenuDodatkowo każda osoba zamawiająca diety ma pewność, że posiłki tworzone są ze składników pochodzących z ekologicznych gospodarstw. W dobrych cateringach dietetycznych stosuje się wyłącznie zdrowe metody obróbki cieplnej. Dużą wagę przywiązuje się do stosowania bezpiecznych przypraw i zdrowych tłuszczy. Każdy posiłek zostanie dostarczony do klienta samochodem z zachowaniem warunków chłodniczych.  

Najlepszą motywacją do zredukowania wagi ciała jest utrzymanie organizmu w zdrowej kondycji. Odchudzać można się na różne sposoby, między innymi z pomocą diety pudełkowej, dzięki czemu proces ten nie jest już tak dużym wyrzeczeniem. Ważne jest natomiast to, żeby zacząć i konsekwentnie wprowadzać nawyki, które zaprowadzą nas na ścieżkę zdrowia.

Zobacz też:
Sorbitol – czy jest kaloryczny? W jakich produktach znajdziesz sorbitol?

Zobacz także:

O autorze

Adam Zieliński

Student ostatniego roku medycyny kultywujący rodzinne tradycje i wartości związane z wykonywaniem zawodów medycznych. Chęć i możliwość niesienia pomocy innym to więcej niż profesja, to prawdziwa pasja, podobnie jak dzielenie się zdobytą wiedzą. Prywatnie mąż i tata dwuletniego letniego syna, dla którego chce być wzorem do naśladowania.

Zobacz wszystkie artykuły