Dieta online ma taki sam cel jak każda inna próba wprowadzenia zmian jadłospisie. W każdym przypadku chodzi o to, żeby zmienić nawyki żywieniowe, jedząc przy tym zdrowo i smacznie. Konsultacje dietetyczne online sprawiają, że bez wychodzenia z domu i niemal o każdej porze możesz zacząć wprowadzać zmiany na lepsze. Istotny jest również fakt, że dieta dopasowana jest do twoich preferencji smakowych.

Czym jest dieta online?

Czy istnieje dieta idealna? Nie. Natomiast istnieje taka, która jest prawie idealna. Dieta online jest dopasowana do twoich potrzeb. Niemal całodobowy kontakt z dietetykiem pozwala na kontrolę postępów czy zmianę przepisów, które nie przypadły ci do gustu. Dieta rozpisana jest w taki sposób, żeby pozwolić ci na zdrowe posiłki o każdej porze, dopasowując plan żywieniowy do twojego trybu pracy. Nie musisz się martwić o odpowiednie wyliczanie mikro- i makroskładników, tylko możesz poświęcić więcej swojego cennego czasu na rozwijanie pasji czy spędzanie czasu z bliskimi.

Skuteczna dieta online

Skuteczność to jeden z największych atutów tej diety. Istotne i zachęcające jest to, że przepisy są zazwyczaj proste w przygotowaniu. W biegu życia codziennego warto jeść zdrowo i smacznie, a prostota to duży atut. Wiele diet tego typu daje możliwość wymiany składników, tak aby danie odpowiadało indywidualnym preferencjom.

Zobacz też:
Dieta na przytycie, czyli jak szybko i zdrowo przytyć. Dowiedz się jak komponować jadłospis na przybranie masy!

Co w czasach potęgi, jaką jest internet, najbardziej zachęca klienta do skorzystania z danej diety? Są to opinie użytkowników, które można znaleźć na forach, blogach czy w mediach społecznościowych. Dieta online z pewnością zadowoli każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta. Ilość firm, jakie oferują taki sposób odchudzania, jest imponująca. Zwróć uwagę nie tylko na slogany reklamujące, które brzmią: „To jest najlepsza dieta.”, ale również na wspomniane opinie. Może ktoś z twoich bliskich ostatnio odchudzał się właśnie tą metodą? Nie daj się naciągnąć! Kontaktując się z kimś wyłącznie przez internet, możesz nabrać się nawet na stronę sprawiającą wrażenie bardzo profesjonalnej.

Jakie produkty warto jeść?

Ważne jest, aby odpowiednio zbilansować posiłki. Indywidualna dieta online pozwala na najlepsze dopasowanie jadłospisu pod preferencje danej osoby. Można otrzymywać tylko produkty lubiane, wykluczające alergeny czy nietolerancje pokarmowe. Dieta odchudzająca taka jak ta, w łatwy sposób może być dostosowana do osób będących na przykład na diecie wegetariańskiej, bez glutenu czy laktozy.

Lista zakupów powinna zawierać poniższe podstawowe wskazówki.

 1. Pamiętaj, że picie wody, to podstawa.
 2. Jedz dużo owoców i warzyw.
 3. Spożywaj produkty pełnoziarniste (pieczywo, kasze, ryż).
 4. Nabiał wybieraj półtłusty lub chudy.
 5. Mięso kupuj ze sprawdzonych hodowli (jeśli nie jesz mięsa, zastąp je roślinami strączkowymi).

Trening i dieta online kluczem do sukcesu

Nie od dziś wiadomo, że zdrowa dieta to około 70% sukcesu w dążeniu do zdrowia czy wymarzonej sylwetki. Pozostałe niemniej istotne aspekty to motywacja i dbanie o aktywność fizyczną. Dzień roboczy z racji na duże zabieganie mija z reguły szybko. Niejedna osoba myśli, że w weekend nadrobi zaniedbane treningi. Niestety nie jest to prawdą. Zarówno w diecie, jak i w treningach kluczowa jest regularność.

Zobacz też:
Dieta ubogoresztkowa – co można jeść? Polecamy dania i produkty

Dieta online to również liczne porady dietetyczne. Z drugiej strony powinien stać trener na siłowni, który wspiera i kontroluje postępy, podpowiadając jak prawidłowo wykonywać dane ćwiczenie. Jedno i drugie idealnie się uzupełnia. Trener personalny niekiedy ma wiedzę na temat zdrowego odżywiania, jednak to dietetyk online najlepiej doradzi w kwestii żywienia, a zbilansowana dieta, będzie szyta na miarę twoich potrzeb.

Dieta online – popularne rodzaje diet

Dieta online to bardzo ogólne pojęcie. Z racji na to, że dopasowuje się ją indywidualnie, to wystarczy sugerować się tym, co lubisz jeść i na co nie masz alergii.

Istnieje kilka popularnych diet, którymi możesz się sugerować i przedyskutować je z twoim dietetykiem. Są to:

 • wegetarianizm – niespożywanie mięsa;
 • weganizm – niejedzenie mięsa oraz produktów odzwierzęcych;
 • fleksitarianizm – dieta skupiona na produktach roślinnych, dopuszczająca niewielkie ilości mięsa;
 • dieta bezglutenowa – niespożywanie glutenu;
 • dieta bezmleczna – niespożywanie produktów mlecznych pochodzenia krowiego;
 • dieta bez laktozy – unikanie laktozy w produktach mlecznych (głównie w mleku niż w przetworach mlecznych).

Dieta online a choroby dietozależne

Wiele schorzeń wymaga tego, aby jeść zdrowo. Dieta online powinna uwzględniać twoje preferencje smakowe, jednak warto skorzystać z porady dietetyka i powiedzieć mu o wszystkich swoich chorobach. Niektóre z nich mogą się tobie wydawać mało istotne, a w rzeczywistości wymagają dokładnego wyliczenia składników odżywczych w posiłkach.

Choroby, na które ma wpływ dieta, to:

Zobacz też:
Dieta dr Budwig to prosta i smaczna dieta lecznicza, która korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie – poznaj jej zasady

Ładna figura to nie jedyna korzyść płynąca ze zbilansowanej diety. Zmiana nawyków żywieniowych oraz umiejętność dbania o odpowiednią kaloryczność posiłków to podstawowe rzeczy, jakie zyskuje pacjent. Ważna jest nauka prawidłowego łączenia ze sobą różnych produktów oraz przyrządzania posiłków przy użyciu niewielkiej ilości tłuszczu. To korzyści, które zostaną z tobą już na zawsze. Również skóra przy zdrowej diecie wygląda promiennie i młodziej, co zachęci niejedną kobietę do dbania o to, co ląduje na talerzu. W zdrowym ciele zdrowy duch. Dieta online jest dla każdego. Przekonaj się i bądź lepszą wersją siebie!

Zobacz także:

O autorze

Alicja Ławiak

Od zawsze interesuje się zdrowym odżywianiem. Za pomocą samej diety dzięki własnym przepisom, schudła w pół roku po porodzie 10 kg. Od roku wegetarianka. Odkrywa nowe smaki, dzięki przyprawom, które jak twierdzi: „To podstawa w gotowaniu. Lubi przeglądać blogi kulinarne, czerpiąc w ten sposób inspiracje w kuchni.

Zobacz wszystkie artykuły